Dvije osobe su poginule, a desetine povrijeđeno u sudaru putničkog voza i željezničke drezine u tunelu između Mojkovca i Bijelog Polja.
U željezničkoj nesreći koja se danas dogodila kod Mojkovca poginuli su radnici novosadske kompanije "Zgop" Ranko Kašiković (53) i Goran Gavrić (55), a 43 osobe su teže i lakše povrijeđene, saopšteno je iz crnogorske policije.
Nesreća se dogodila oko 17:30 časova u mjestu Mijatovo kolo, kada je lokalni putnički voz u tunelu naletio na građevinsku mašinu novosadske firme "Zgop" koja na tom dijelu izvodi radove na sređivanju pruge.
U trenutku nesreće u vozu koji je saobraćao na relaciji Podgorica-Bijelo Polje bilo je oko 60 putnika, a na pruzi je bilo sedam radnika kompanije "Zgop".
Povrijeđeni putnici i radnici hospitalizovani su u Opštoj bolnici u Bijelom Polju. Direktor te zdravstvene ustanove Tomislav Jeremić kazao je da su primljena 43 pacijenata, od kojih tri sa teškim povredama. Tri osobe sa težim povredama su na hirurškom odjeljenju.
Ostali, skoro svi, pušteni su kućama, rekao je on.
Povrijeđene u bjelopoljskoj bolnici obišli su ministri Suada Numanović i Tarzan Milošević.
U toku je uviđaj na pruzi, a željeznički saobraćaj na pruzi Podgorica-Bijelo Polje do daljnjeg je u prekidu.
Na mjesto nesreće krenula je komisija Željezničke infrastrukuture kako bi utvrdili kako je došlo do udesa.
Direktor Željezničke infrastrukture Zarija Franović kazao je de će dalji postupak, po proceduri koja je zakonom predviđena, dati odgovor na pitanje čija je greška uzrok nesreće.
"Žalim što se sve to desilo, naročito zbog izgubljenih života. O greškama ne bih sada govorio, ipak ću to prepustiti organima koji to treba da utvrde", rekao je Franović.
(MONDO- Tanjug)