Pored helikoptera, kao pomoć Crnoj Gori u borbi sa sniježnim nevremenom, Amerikanci šalju i 40 specijalaca.
Sjedinjene Američke Države poslaće u Crnu Goru dva helikoptera američke vojske i više od 40 članova posade, za pomoć stanovništvu u oblastima koje su najviše pogođene snježnim nevremenom, saopšteno je iz američke Ambasade u Podgorici.
Jedan od helikoptera, koji su upućeni kao odgovor na zahtjev Vlade Crne Gore za pomoć upućen NATO-u, namijenjen je za hitnu medicinsku evakuaciju, dok je drugi pogodan za transport tereta.
"Oba helikoptera pomoći će u akcijama Vlade Crne Gore da stanovništvu u najteže pogođenim područjima budu dopremljena najneophodnija sredstva i pružene spasilačke usluge, uključujući i hitnu medicinsku evakuaciju", navodi se u saopštenju američke Ambasade.
Pomoć Crnoj Gori za vrijeme nevremena do sada su sa po jednim helikopterom i posadom za spasavanje uputile Grčka, Slovenija i Hrvatska.
(SRNA)