Kolona od oko 50 automobila zavijana je mećavom na nekoliko kilometara od tunela Ivica na putu Žabljak - Šavnik.
Putnik Rauf Baltić rekao je da se u koloni nalaze više od tri i po sata, da su putnici malo uspaničeni i da pokušavaju da se pješke vrate u Žabljak.
"Ne znamo da li će doći mašine. Pokušavamo da ostanemo pribrani. Mećava je počela, izgubili smo svaki trag, ostali zavijani da ne možemo otvoriti ni vrata automobila", ispričao je Baltić Televiziji "Vijesti".
Prema zavijanoj koloni krenule su ekipe "Crnagoraputa".
Šef "Crnagoraputa" Žabljak Sveto Anđelić rekao je da su izbavili kombi i još četiri automobila koje su sproveli do tunela Ivice i oni se bezbjedno kreću prema Šavniku.
"Drugi dio kolone pokušavamo da povučemo nazad. Ono što smo očekivali, da će biti jaka mećava, obestinilo se", rekao je Anđelić i dodao da očekuje da se drugi dio kolone ubrzo vrati u Žabljak.
(SRNA)