Petorica Danilovgrađana juče su privedenana saslušanje povodom ubistva biznismena Dragana Bećirovića, izvršenog u noći 10. aprila 2011. godine u Budvi. Ispitani odbili svjedočenje na poligrafu.
Izvor: MONDO/Mladen Stojović
Tokom troipogodišnje istrage o ubistvu brata poznatogbiznismena Zorana Ćoća Bećirovića, suvlasnika hotela Avala i Bjanka, inspektori kriminalističke policije došli su do sumnji koje ukazuju da su dvojica od petorice ispitanih nalazili u vrijeme i u zoni zločina, piše podgorički dnevnik.
List navodi da su, nezvanično, inspektori do ovog dokaza došli detaljnom analizom svi telefonskih komunikacija registrovanih na baznoj stanici, koja pokriva taj vazdušni prostor. Vještačenje telefonskih listinga i trag na koji je odvelo istražitelje, nije stavilo tačku na višegodišnju misteriju jer za tužilaštvo to nije dovoljan dokaz. Petorica Danilovgrađana zbog toga su nakon višečasovnog saslušavanja pušteni na slobodu.
Od njih su uzeli izjave inspektori Sektora kriminalističke policija, a sve vrijeme saslušanja u zgradi podgoričke policije bila je i Viša tužiteljka u Podgorici Vesna Jovićević, ali nije prisustvovala ispitivanju.
Nakon uzimanja izjava, na slobudu su pušteni svi ispitani, od kojih većina ima kriminalni dosije. Neki od njih od ranije su poznati policiji po krađama i razbojništvima. List podsjeća da su u javnosti posebno upečatljiva imena Vukašinovića i Šaranovića, koji su odgovarali za filmsko mučenje i pljačku vlasnika podgoričkog marketa "Boss" Dragana Tućija, koje se desilo u njegovoj velelepnoj porodičnoj kući u naselju Stari aerodrom, u maju 2011. godine.
Vukašinović se teretio da se zajedno sa još trojicom maskiranih i naoružanih razbojnika, preko skele koju su pronašli u dvorištu velelepne dvospratnice, popeo na balkon na prvom spratu, a onda su upali u kuću. Ušli su u spavaće sobe ukućana, domaćina vezala lisicima, a Tućijevu suprugu, sina i ćerku, zaključali su u toaletu i držali kao taoce. Iz kuće je odnijeto oko 4.000 eura i vrijedan nakit. Šaranović se teretio da je pomagao nakon izvršenog krivičnog djela, navodi list.
Još uvijek se ne zna da li je Bećirović ubijen slučajno ili namjerno. Iako motiv zvanično nije poznat jasno je no načinu izvršenja, ubica nije bio profesionalac, pišu Dnevne novine.
List odsjeća da je Dragan Bećirović ubijen u noći 10. aprila 2011. godine, tri sata iza ponoći, ispred njegove zgrade u budvanskom naselju Golubovina i da je prije nego je usmrćen bio u uobičajenom provodu po budvanskim lokalima sa prijateljima i djevojkom. Poznato je da je sat prije nego je ubijen ispratio djevojku, a potom krenuo ka svom stanu. U garaži je ostavio svoj crni "porše karera", zatvorio pokretna vrata, a potom se pješke uputio ka stanu kada je iz mraka ispred njega iskočio napadač i zapucao iz "tetejca" kalibra 7,62 mm.
Policija je na mjestu ubistva pronašla više čaura kalibra 7,62 mm, a Bećirović je, kako je utvrđeno tokom obdukcije, pogođen u butnu arteriju, što je dovelo do jakog krvarenja i smrti. Pretpostavlja se da je Bećirović nakon ranjavanja krenuo prema Domu zdravlja. Na osnovu tragova krvi na asfaltu pretpostavlja se da je išao 50 metara uzbrdo i dozivao pomoć.
Preminuo je tokom transporta, prije nego što je medicinska ekipa izašla iz Budve. Tokom istrage ubistva Bećirovića, policija je vještačila više od 500 primjeraka pištolja 7.62, da bi se došlo do nekih informacija o tome ko je pucao na biznismena. Kontrolisani su svi telefonski pozivi skoro 7.000, koji su te noći registrovani u Budvi, ali sve to nije pomoglo da se nešto više sazna o ubici…