Roma drži korak, junak je Facio

Autor:

Argentinski defanzivac dao gol u četvrtom minutu sudijske nadoknade i doneo "vučici" pobedu nad Kaljarijem.

Roma drži korak, junak je Facio Foto: Guliver/Getty Images/Paolo Bruno

Inter je porazom od Udinezea omogućio Napoliju da posle 17. kola ponovo bude lider italijanskog prvenstva, a malo je nedostajalo da se u subotu desi "kiks" još jednom izrazitom favoritu.

Hrabri Kaljari "ginuo" je i odolevao Romi na "Olimpiku" do tri minuta pre kraja sudijske nadoknade, a onda je Rim eksplodirao - 1:0!

Aleksandar Kolarov izveo je slobodan udarac, golman Kaljarija Alesio Kranjo loše je reagovao i lopta je došla do Federika Facija, koji ju je bukvalno ugurao u praznu mrežu.

Izvor: YouTube

Radost domaćih navijača nakratko je utihnula, jer su igrači Kaljarija reklamirali igranje rukom i sudija Antonio Damato odlučio je da pregleda snimak. Ipak, posle par minuta neizvesnosti, stadionom se opet prolomio aplauz, jer je Damato pokazao na centar.

Slavlje kapitena De Rosija dovoljno govori o tome koliko je Romi značio ovaj pogodak i trijumf, posle nekoliko neubedljivih partija protiv ekipa iz donjeg dela tabele.

Do pogotka Facija, učinak Rome protiv Đenove, SPAL, Kjeva i Kaljarija bio je "mršavih" šest od mogućih 12 bodova, međutim, golom u nadoknadi "vučica" je stigla i do osmog boda.

Duel Rome i Kaljarija sada će se pamtiti po golu u poslednjim minutima, a vrlo lako je ključni detalj mogao da bude promašaj Dijega Perotija sa "bele tačke".

Romina najbolja prilika u drugom poluvremenu bio je upravo jedanaesterac koji je izborio Edin Džeko. Reprezentativac BiH ubacio se u šesnaesterac, usledio je kontakt sa golmanom Kranjom, a Damato je nakon gledanja snimka dosudio penal.

Bila je to odlična prilika za Perotija, međutim, Argentinac je samo pokazao kako ne treba šutirati jedanaesterac.

Istini za volju, osim Perotijevog "slow motiona", za netaknutu mrežu zaslužan je i Kranjo, jedini golman u Seriji A koji je ove sezone odbranio dva penala.

Roma se pobedom izjednačila sa trećeplasiranim Juventusom, bar do nedelje i okršaja "stare dame" sa Bolonjom. Međutim, timu Euzebija di Frančeska posle toga će ostati meč manje, koji će naknadno odigrati protiv Sampdorije.