Buran dan za Vojislava Šešelja - juče optuženi za ratne zločine, danas slobodan čovjek. Posle oslobađajuće presude, cio dan tvitovao, držao predizborne skupove, ali i gostovao na televiziji...
Šešelj, koji upravo gostuje na TV N1 već je odgovorio na odluku Hrvatske da mu zabrani ulazak u tu zemlju:
"Kako mogu da mi zabrane? Žaliću se na tu odluku - to je protivpravna odluka. Žaliću se višoj instanci suda u Hrvatskoj i na sudu ću je oboriti. Planiram da idem u Zagreb, planirao sam još prije predizborne kampanje, da prošetam Trgom bana Jelačića do kraja ulice pa nazad", rekao je Šešelj.
Upitan da li je to provokacija odgovorio je kontrapitanjem "Jel' ne smijem da odem i da šetam?.
"Htio sam da odem u gradsku kafanu da popijem kafu ili sok, da pogledam dobre knjižare u centru Zagreba", rekao je lider radikala.
On je rekao da je bio s nekim Hrvatima u Hagu u dobrim odnosima, u najboljim sa Mladenom Tutom Naletilićem. "Ali bilo je i drugih Hrvata, užasavao sam se neposrednih izvršilaca krivičnog djela, ali mi ostali smo bili samo protivnici u ratu".
Šešelj je rekao i da ga danas nisu zvali ni premijer Aleksandar Vučić, niti predsjednik Tomislav Nikolić povodom presude iz Haga.
On je ocijenio i da će se haško tužilaštvo možda žaliti na presudu, ali da mu ne mogu ništa jer nemaju nikakve kontarargumente.
Šešelj je negirao da su radikali odgovorni za bilo kakve zločine na teritoriji bivše SFRJ, a izgovorio je i sledeću rečenicu: "Ja danas obećavam da ćemo jednog dana osloboditi teritoriju Srpske Krajine".
Šešelj je negirao da je učestvovao u progonu Hrvata iz Srbije za vrijeme rata i dodao da je on podsticao "razmjenu stanovništva".
On je voditelju emisije "Pressing" Jugoslavu Ćosiću poklonio svoju knjigu "Afera Hrtkovci i ustaška k..va Nataša Kandić", na šta je Ćosić negodovao jer je Šešelj rekao pun naziv knjige".
"Zbog ove knjige sam osuđen na 15 mjeseci zatvora u Hagu. Za nju treba da mi dodijele nacionalnu penziju za doprinos srpskoj kulturi", rekao je Šešelj.