"Lijepih obala ima na svim stranama svijeta, a kvalitetnih i uglednih investitora poput Rojal grupe nema previše", ocijenio je predsjednik Tenderske komisije za prodaju Kraljičine plaže, Dragan Simović.
“Prije bilo kakve pseudo moralne kritike i demagoške priče o bojazni o navodnim nezakonitostima u ugovoru sa Rojal grupom iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, trebalo je biti dovoljno iskren i reći precizno o kojim je spornim tačkama riječ, te dati prijedloge za njihovo otklanjanje”, poručio je Simović.
On je ponovio da je kompletna procedura obavljena u skadu sa crnogorskim zakonodavstvom i dovoljno dugo je trajala da je u svakom trenutku mogao da se uključi svako ko je bio zainteresovan.
“Svako odlaganje bez ponuđenih rješenja šteti imidžu Crne Gore u krugovima uglednih investitora, za čiju naklonost se bore i mnogo razvijenije države od naše. Naknadna demagogija ne koristi nikome, posebno ne Crnoj Gori ciji bi resurs ostao potpuno neiskorišten, budžeti dvije opštine i države siromašniji za više stotina miliona eura, a turizam bez novog vrhunskog kapaciteta”, istakao je Simović.
Ugovor o prodaji Kraljičine plaže jedan od dijelova aneks sporazuma koji bi trebalo da potpišu Demokratska partija socijalista i Socijaldemokratska partija. U SDP-u smatraju da je procjena zemljišta preniska (50 eura po kvadratu), a sporno im je i to što u ugovoru piše da se investitoru garantuje eksteritorijalnost, što je pojam kojim se u međunarodnom pravu označava izuzimanje područja iz jurisdikcije zemlje u kojoj se nalazi. S druge strane, iz DPS-a tvrde da je ugovor urađen na kvalitetan način i da se investitoru pomaže da ostvare zacrtane planove.
Komentarišući neszglasice članica vladajuće kolaicije oko uslova ustupanja Kraljičine plaže ambasadorka UAE Hafsa Abdula Al Ulama je kazala da to može uticati na odluku Rojal grupe da investira.
"Mi smo vrlo strpljiv narod, čekaćemo jer nam se sviđa mjesto, ali ako ne može, idemo na drugo mjesto, negdje van Crne Gore, ili u Crnoj Gori", saopštila je nedavno Al Ulama.