Svijet

UKRAJINA ŽESTOKO NAPALA KRIM: Eksplozije po cijelom ostrvu, Rusi objavili: "Uništili smo 121 dron"

Autor Teodora Orlandić Izvor Kurir

Snažne eksplozije odjekivale su sinoć mnogim gradovima na okupiranom Krimu, a napadnuti su i aerodromi u Sevastopolju i Novofedorivki, objavili su Telegram kanali Krimski Veter i ATESH, kako prenosi ukrajinska novinska agencija RBC.

Izvor: Printscreen/X

Prema očevicima, oko ponoći se po kijevskom vremenu dogodila snažna eksplozija u blizini krimske pijace, a kasnije su stigli izvještaji o najmanje 15 lansiranih dronova. Napadi i eksplozije su se tokom noći nastavili i po drugim mjestima na Krimu.

U Sevastopolju je bilo brojnih eksplozija oko aerodroma Kača i Belbek, s najmanje jednim potvrđenim udarom. Partizanski pokret ATESH izvestio je da su oko 1.20 uočeni i helikopteri kako lete iznad Sevastopolja, vjerovatno u sukobu s ukrajinskim bespilotnim letjelicama.

Rusija je ujutro objavila kako su njene snage protivvazdušne odbrane uništile 121 dron, od čega 89 iznad Krima, a 23 iznad Crnog mora.

Nakratko je bio prekinut i promet preko Krimskog mosta, koji je tokom jutra ponovo uspostavljen.

(Kurir.rs/Jutarnji list)