Svijet

U Trampovom kabinetu ne sjedi američki predsjednik: Nova naslovnica čuvenog magazina podijelila planetu

Autor Aleksandar Blagić

Na novoj naslovnoj strani čuvenog "Tajm" magazina nalazi se Elon Mask kako sjedi za predsjedničkim stolom u Ovalnoj kancelariji u Bijeloj kući.

Izvor: Chip Somodevilla / UPI / Profimedia

Na novoj naslovnoj strani čuvenog magazina "Tajm" nalazi se Elon Mask, multimilijarder i vlasnik kompanija "Tesla" i "X" dok sjedi za predsjedničkim stolom u Ovalnoj kancelariji u Bijeloj kući u Vašingtonu u Sjedinjenim Američkim Državama. Mask je podržavao Donalda Trampa tokom predsjedničke kampanje i na kraju je nagrađen pozicijom direktora Odeljenja za efikasnost vlade (DOGE).

Na fotografiji se vidi Mask za predsjedničkim stolom sa tekstom koji ima naslov "Inside Elon Musk's War on Washington". U tekstu se objašnjavaju njegovi prvi dani u novoj američkoj administraciji i borbi za sprovođenje velikih reformi koje je najavio Donald Tramp.

I sam Mask je u više navrata govorio kako je potrebno u potpunosti reformisati državnu administraciju. Mnoge demokrate su osudile ovakav potez zbog najave otpuštanja velikog broja ljudi jer bi se time pojačao i državni budžet.

(MONDO)