Svijet

Kijev izvršio masovne napade duboko unutar Rusije! Pogođene važne fabrike, a korišćene su i američke rakete

Autor Uroš Matejić

Napad dronom je oštetio industrijski objekat u gradu Engelsu.

Izvor: Profimedia

Napad dronom tokom noći 14. januara oštetio je industrijski objekat u gradu Engelsu, koji se nalazi u ruskoj Saratovskoj oblasti. Lokalne vlasti nisu otkrile više detalja o ciljanoj lokaciji. Engels se nalazi na oko 600 kilometara od linije fronta u Ukrajini.

Roman Busargin, guverner Saratovske oblasti, potvrdio je putem svog službenog Telegram kanala da je napad pogodio industrijski objekat u Engelsu, ali nije precizirao koji je objekat pogođen. Barem nekoliko eksplozija čulo se u tom području, prema lokalnim izvještajima ruskih Telegram kanala.

Mihail Isajev, vršilac dužnosti načelnika okruga Engels, rekao je da će škole u ​​gradu preći na učenje na daljinu zbog stalne opasnosti od daljih napada dronovima. Aerodromi u Kazanju, Kalugi, Saratovu i Tambovu obustavili su letove nakon napada ukrajinskih dronova.

Rusi tvrde da su oborili ATACMS

Rojters prenosi da je Ukrajina preko noći izvela velike napade dronovima i raketama na nekoliko ruskih regiona, oštetivši najmanje dvije fabrike. Kanal Šot na Telegramu objavio je da je Rusija oborila više od 200 ukrajinskih dronova i pet balističkih projektila ATACMS američke proizvodnje. "Neprijatelj je organizovao masovni kombinovani napad na teritoriju ruskih regiona", objavio je ratni bloger Tvo Majors.