Kapetan Džon Nobl otkrio je šta će se desiti sa tijelima članova posade koji su bili u podmornici "Titan" koja je bila krenula ka olupini Titanika.
Kompanija "OceanGate" se u četvrtak oglasila saopštenjem u kojem je navedeno da se vjeruje da su svih pet članova posade stradala u podmornici "Titan" koja je bila krenula ka olupini Titanika. Taj izlet je svakog turistu koštao po 250.000 dolara, ali se istorijska i luksuzna istraživačka misija završila tragično zbog, kako se sumnja, implozije koja se dogodila.
Kapetan Džon Nobl je u izjavi za "Sky News" rekao da su svi putnici koji su bili u podmornici "Titan" na "sigurnom mjestu sa stotinama putnika Titanika". Kada je upitan o mogućnosti da se tijela izvuku sa dna Atlantika, Nobl je dao potresan odgovor.
"Oni se nalaze na dnu okeana. Nalaze se na sigurnom mjestu, zajedno sa stotinama putnika Titanika. Odluka bi mogla da bude da počivaju u miru tamo gdje su sada. I usudiću se da kažem, troškovi vađenja tijela bili bi astronomski", rekao je on.
Stručnjaci navode da bi izvlačenje tijela sa dna okeana bilo ravno čudu, nemogućoj misiji. Američka Obalska straža je saopštila da će nastaviti potragu za tijelima, ali su svjesni da je priroda na dnu okeana potpuno drugačija i da ona "ne prašta", prenosi španska Marka.
Isto mišljenje ima i Tom Madoks, direktor Podvodne Forenzičke istrage. Njegov odgovor je kratak i jasan: Ne. Madoks smatra da će roboti koji traže podmornicu i tijela da se vrate na lice mjesta i da će tražiti "mrvice" koje bi mogle možda da ih odvedu do tražene lokacije. Ipak, kaže da je nemoguće da se organi povrate nakon implozije u takvom "kompleksnom" okruženju.
Da podsjetimo, među stradalima su direktor kompanije "OceanGate" Stokton Raš (61), britanski milijarder Hamiš Harding (58), britanski biznismen pakistanskog porekla Šahzada Davud (48) i njegov sin student Sulejman Davud (19), a poslednji stradali je bivši ronilac francuske vojske i straživač Pol Enri Nargol (77). Sumnja se da su stradali nakon implozije u podmornici.