"LAVICE" NAKON DRAME SLAVILE PROTIV SJEVERNE MAKEDONIJE!

Autor Jovana Raičević

Rukometašice Crne Gore su u Nikšiću mnogo teže nego prije tri dana u Skoplju savladale Sjevernu Makedoniju rezultatom 31:30.

Izvor: Reuters

Nakon 1. poluvremena, u kojem su oba tima igrala na mahove i otišle na odmor poravnate (16:16), činilo se da je sve riješeno sredinom nastavka, kada je nakon šest vezanih golova djevojaka u crvenim dresovima bilo 27:21.

Makedonke su, ipak, uzvratile serijom 5:0, prije nego što je Nataša Ćorović u svom rodnom gradu prekinula post i najavila trijumf.

Uskoro su put do mreže pronašle i Radičevićeva (dva puta) i Itana Grbić, pa je u 55. minutu bilo 31:27.

Makedonke se nisu predavale, ali se činilo da je sve riješeno kada je Ljubica Nenezić, pri rezultatu 31:28, odbranila dva šuta.

Nije bilo, jer je Crna Gora stala u napadu, a Makedonke iz sedmerca i golom sa lijevog krila 38 sekundi prije kraja prišle na 31:30.

Popovićeva je uzela tajm-aut, a njene igračice sačuvale loptu do kraja.