KRAJ ZA HRVATSKU SENZACIJU U LONDONU: Paolini posle velike borbe eliminisala Donu Vekić sa Vimbldona

Autor Balša Janković Izvor Kurir

Izvor: Dubreuil Corinne/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Italijanka Jasmin Paolini plasirala se u finale Vimbldona pošto je slavila nad Donom Vekić sa 2:1 (6:2, 4:6, 7:6).

Odluka o putniku u finalu pala je u super taj-brejku (10:8) – više koncentracije i stabilnosti pokazala je sedma igračica planete.

Hrvatica je sjajno ušla u meč, nedostatak iskustva u završnicama gren slemova nije je omeo – brejkovima u petom i sedmom gemu riješila je prvi set ubjedljivo.

Paolini je u nastavku bila sigurnija na servisu, a brejkom u desetom gemu dobila je drugu dionicu 6:4 i izjednačila rezultat.

U setu odluke viđena su po dva brejka na obje strane, Vekić je prije super taj-brejka spasila dvije set lopte, ali nije mogla do pobjede.

Kod 8:7 izgubila je tri vezana poena, pa je Paolini ponovila uspjeh iz Pariza.

U drugom polufinalu sastaće se Elena Ribakina i Barbara Krejčikova.