DRAMA NA VIMBLDONU! Sineru pozlilo: Blijed otišao sa terena, čekali ga duže od 10 minuta

Vodeći teniser ATP liste izgledao veoma loše i morao je da napusti teren.

Italijanski teniser Janik Siner nije se osjećao dobro u toku trećeg seta meča protiv Danila Medvedeva u četvrtfinalu Vimbldona. Ljekar je došao do njega jer je navodno osjetio vrtoglavicu i slabost, pa je otišao u svlačionicu i pauza je trajala duže od 10 minuta.

Poslije "medikal" tajm-auta, Siner je uspio da se osposobi da nastavi, vratio se na teren i opet je zaigrao protiv Rusa, u više nego dramatičnom meču.

Italijan je osvojio prvi, maratonski set posle tačno sata igre i u taj-brejku, 9:7, dok je u drugom Rus uzvratio i za 45 minuta izjednačio rezultat na semaforu - 1:1. I na startu trećeg seta, situacija na terenu bila je onakva kakvu je želio Medvedev, jer je brejkom stekao prednost 2:1 i čuvao je tu prednost do završnice seta.

Janik Siner je sve to vijreme izgledao veoma umorno i iscrpljeno, a u pauzama je pokrivao glavu peškirom.

Pobjednik ovog meča igraće u polufinalu protiv boljeg iz duela Karlos Alkaraz - Tomi Pol. I Medvedev i Siner su prošle godine igrali u polufinalu Vimbldona.