Ostali sportovi

"LAVICE" PRETRPJELE PORAZ OD HOLANDIJE!

Autor Ivona Ulićević Izvor Vijesti

Crnogorske rukometašice nisu imale energiju koja im je bila neophodna da bi savladale Holandije u prvom od dva duela za plasman od 5. do 8. mjesta na Svjetskom prvenstvu.

Bojana Popović
Izvor: Profimedia

"Lale" su slavile 28:25 poslije dominacije u drugom poluvremenu, nakon što su u prvom "lavice" dugo izgledale onako kako želi Bojana Popović i imale u dva navrata pet golova prednosti - 9:4 i 10:5.

Malo po malo situacija u Herningu se mijenjala, Holandija je smanjivala razliku, a do odmora i preokrenula na 14:13.

Crna Gora je od finiša prvog do početka drugog poluvremena imala period od preko 11 minuta bez gola, ali je nekako parirala - imala je 17:17 i 18:18, i u tim trenucima je briljirala Marini Rajčić na golu koja je odbranila nekoliko zicera i nije dozvolila rivalkama da naprave veću razliku, prenose Vijesti.

Ipak, drugi dio nastavka je potpuno pripao Holandiji koja je bila praktično bez greške u napadu, pa je na manje od dva i po minuta prije kraja stigla do najveće prednosti - 28:23.

Dijana Mugoša je sa šest golova bila najefikasnija u našem timu, pet je postigla Tatjana Brnović, a četiri Nina Bulatović...

Osam pogodaka je u dresu Holandije upisala Malestajn, jedan manje Hausher.

Crna Gora posljednji meč na Svjetskom prvenstvu igra u nedjelju - za sedmo mjesto će se od 13 časova boriti sa Češkom koja je ranije danas izgubila od Njemačke 32:26.