ŽERAR I FRANCUSKA PREJAKI ZA "LAVOVE"!

Autor Miloš Miranović

Crnogorski rukometaši poraženi su od Francuske rezultatom 35:24 , na startu druge faze Svjetskog prvenstva.

Izvor: MONDO/Mia Radulović

Izabranici Zorana Roganovića su dobro otvorili meč, ali uvodnu prednost je Francuzima donio Žerar, odbranivši 2 sedmerca Milošu Vujoviću.

Sredinom poluvremena "trikolori" su došli do 10:5, najviše zahvaljujući propuštenim zicerima naše ekipe.

Ipak, do kraja prvog dijela igre na scenu su stupili igrači koji su do sada bili u drugom planu - Ćorsović (debitant na velikim takmičenjima), Vujačić i Bakić su postigli po gol, a Miloš Božović je sa čak 4 pogotka omogućio da se na poluvrijeme ode sa podnošljivih 16:13.

U nastavku Žerar nastavlja svoj šou, pa je već 20-ak minuta prije kraja (7 razlike) pitanje pobjednika bilo riješeno.

Do kraja utakmice naši nisu uspjeli da izbjegnu dvocifren poraz, a 36. gol Francuza odbranom sedmerca sa zvukom sirene spriječio je Matović.

Najefikasniji u našoj ekipi bio je Miloš Božović sa 6 golova, a po 3 su postigli Bakić, Radović i Branko Vujović.

I pored 9 golova Francuske nesumnjivi igrač meča bio je Vensan Žerar, koji je odbranio 3 penala, i zabilježio 15 odbrana za 45 minuta igre.

Plasman u 1/4 finale je sada samo u domenu teorije, ali za današnjim mečom ostaje posebni žal, zbog neobično loših partija naših najboljih igrača.

Crnogorska reprezentacija sledeću utakmicu igra u petak (20:30), a rival je domaća selekcija Poljske.