PARTIZAN POSLE DRAME I FRKE SLAVIO U ZADRU: Crno-beli u poslednjim sekundama stigli do pobjede

Izvor Kurir

Crno-beli teškom mukom slavili u Dalmaciji

Izvor: MONDO/Anja Rašović

Košarkaši Partizana slavili su u okviru petog kola ABA lige u Zadru sa 75:71 (20:19, 22:12, 12:27, 21:13).

Crno-beli su ostali sa maksimalnim učinkom na vrhu tabele, dok je Zadar doživio četvrti poraz.

U pobjedničkom timu Bonga je bio najefikasniji sa 16 poena. Karlik Džons je ubacio 14, Koprivica 11, a Nilikina 10.

Kod domaćina Mihailović je ubacio 29 poena, a Gegić 14.

Mogao je tim Željka Obradovića mnogo mirnije da završi ovu utakmicu. Imao je dvocifrenu prednost tokom prvog poluvremena, kao i na startu treće četvrtine kada je vodio sa 45:33. Međutim, domaćin je napravio seriju 13:0 i potpuno preokrenuo tok utakmice.

Zadrani su imali i četiri poena viška, ali su Bonga i Karlik Džons sredinom poslednje četvrtine vratili Partizan u vođstvo.

U finišu meča su se ekipe smjenjivale u vođstvu, a možda i ključna je bila trojka Karlika Džonsa u 39. minutu.

U poslednjem minutu je viđena i frka na terenu, kada su se zakačili Tajrik Džons i Žganec. Obojica su zaradila tehničke greške.

Pri rezultatu 73:71 za Partizan Mazalin je 11 sekundi prije kraja promašio oba slobodna bacanja. To je iskoristio Braun i zakucavanjem pet sekundi prije kraja riješio meč.

Partizan u narednom kolu dočekuje Krku, a Zadar će ponovo igrati na domaćem terenu, i to protiv Crvene zvezde.