POTPUNI DEBAKL ZVEZDE U ISTANBULU - PARTIZAN OSTAO BEZ TOP 10: Efes načisto DEMOLIRAO crveno-bijele

Autor Balša Janković Izvor Kurir

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Efesa u Istanbulu rezultatom 100:55

Izvor: Kurir/Petar Aleksić

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Efesa u Istanbulu rezultatom 100:55 u utakmici poslednjeg 34. kola Evrolige.

Crveno-bijeli su u Istanbulu doživjeli istorijski debakl.

Zvezda je sezonu završila sa skorom 11-23 na 16 mestu.

Efes je ovom pobjedom obezbijedio plaman u plej -in i završio je regularni dio sa skorom 17-17 na devetom mjestu.

Pobjednik meča Virtus- Baskonija biće osmi, a poraženi deseti na tabeli.

Sedmi je Makabi i ove četiri ekipe će učestvovati u plej -inu.

Pobjedom Efesa Partizan je ostao bez šansi za plasman u prvih 10 i protiv Valesnije u petak završiće sezonu u Evroligi

Efes će u plej-inu igrati protiv poraženog iz duela Virtus-Baskonija.

Početak utakmice protekao je u obostrano nervoznoj igri sa mnogo grešaka na obje strane. Prvu četvrtinu obilježio je mali broj poena i završena je rezultatom 15:11 za Efes.

O dekoncetrisanosti Zvezde u napadu govori i podatak da su crveno-bijeli u prvoj četvrtini imali osam izgubljenih lopti.

Nakon toga sve je bilo u znaku domaćina.

Razigrao se Efes, ubrzao igru i pogađao iz svih pozicija. Na poluvremenu je bilo +14, 45:31.

Kada se očekivao odgovor Zvezde usledio je potpuni potop i čak +32 na kraju treće dionice 76:44.

Finiš utakmica obeležila je nepotrebna nervoza na parkertu najpre je isključen Teodosić. A potom zbog koškannja Džons i Bolomboj.

Efes je zabilježio na kraju izuzetno ubjedljivu pobjedu čak od čak 45 poena razlike.

Elajdža Brajant je ubacio 26 poena u dresu Efesa, u Zvezdi su po 11 imali Luka Mitrović, Nemanja Nedović i Rokas Gedraitis. Svega tri trojke ubacili su izabranici Janisa Sferopulosa i imali 22 izgubljene lopte.