KOŠARKAŠI BUDUĆNOSTI PRETRPJELI JOŠ JEDAN PORAZ U EVROKUPU U GOSTIMA

Autor Balša Janković

Budućnost izgubila od Bruga u petom kolu Evrokupa 78:73

Izvor: MONDO/Anja Rašović

Budućnost nije slavila ni u osmom uzastopnom meču u gostima u Evrokupu, a trećem ove sezone košarkaši nisu pobijedili, crnogorski šampion je večeras u Francuskoj poražen od Burga 78:73.

Budućnost je odlično odigrala prvo poluvrijeme, imala osam poena prednosti, ali je u trećoj četvrtini "nestala" sa terena pa je domaćin preko preokrenuo i stekao šest poena prednosti, koju do kraja utakmice nije ispustio.

Budućnost je kontrolisala dešavanja u prvih 20 minuta, na odmor otišla sa pet poena prednosti, ali je treću četvrtinu odigrala loše i domaćoj ekipi otvorila put ka pobjedi.

Burg je preko Risašera dobro otvorio drugo poluvrijeme, a kada je Risačer pogodio za 53:47, domaća selekcija više nije ispustila prednost.

Najefikasniji kod Budućnosti bio je Brendon Pol sa 16 poena. Po 10 su ubacili Marvin Džons i Džakori Vilijams.

Na drugoj strani je Risašer sa 21 poenom bio najbolji igrač.