91:71 SA DRUGOG MJESTA U DRUGU FAZU! KOŠARKAŠI IZGUBILI OD LITVANIJE!

Autor Mirela Ljumić

Naši reprezentativci su se plasirali u drugu fazu, ali danjašnjim porazom od Litvanije 91:71 sa drugog mjesta u grupi. Njihova grupa se ukršta sa grupom Sjedinjenih Američkih Država i vjerovatno Grčke.

Meč je dobro počeo, u 9. minutu smo imali prednost 26:19, ali se do kraja prve četvrtine uspješnim akcijama Litvanoje ta prednost istopila i na kraju je bilo 27:26.

Drugu četvrtinu su naši momci slabije odigrali, bilo je problema i u napadu i u odbrani. Našu reprezentaciju nije služio šut na ovome meču, prvo poluvrijeme su završili 4/17 šuta za tri poena. Rezultat je na poluvremenu bio 48:40 za Litvaniju.

Dva i po minuta po povratku na parket Litvanija je imala prednost od četrnaest poena. U trećoj četvrtini naši momci su postigli samo deset poena, a završena je rezultatom 66:50.

Na početku kraja, Litvanije je setom od šest vezanih poena došla do maksimalnih +22. Naši su probali da smanje ali nije bio dovoljno i meč je završen rezultatom 91:71.

Crna Gora je za tri šutirala 5/31, dok je problema bilo i u skoku.

Ovo je treći poraz naše reprezentacije od Litvanaca, a prvi na Mundobasketu.