BUDUĆNOST U FINIŠU SLOMILA ZADAR

Autor Mirela Ljumić

Košarkaši Budućnosti savladali su Zadar u meču 20. kola ABA lige, i tako zabilježili 5. uzastopni trijumf u tom takmičenju.

Izvor: MONDO/Mirela Ljumić

Iako je imala ulogu favorita Budućnost se svih 40. minuta namučila sa inspirisanim gostima koji su pružili odličnu partiju uprkos velikim finansijskim problemima.

"Plavi" su u 2. dionici imali čak i 16 poena zaostatka, ali već i prije odlaska na odmor trojkom Lekomta sa pola terena uspjeli su smanjiti razliku na "-1".

Treći kvartal Budućnost je riješila u svoju korist (20:16), ali je Zadar ponovo poveo u poslednjoj četvrtini.

Možda ce vas zanimati

Završna serija od 13:4 odlučila je pobjednika u "Morači", a najefikasniji u redovima domaćih bili su Grin sa 17 i Rejnolds sa 14 poena.

Kod gostiju je standardno najbolji bio Luka Božić, sa 25 poena, 5 skokova i 6 asistencija.