NOVA VELIKA POBJEDA PARTIZANA, NOĆ IZNENAĐENJA U EVROLIGI

Autor Mia Radulović

Košarkaši Partizana zabilježili su četvrtu uzastopnu pobjedu u Evroligi, i tako se dodatno približili željenom play-off mjestu. Beograđani su sada na skoru 8:9.

3 četvrtine se u krcatoj "Areni" igrao egal meč, ali su domaći poslednju četvrtinu odigrali fenomenalno (31:12), i tako savladali Monako sa impresivnih 100:80.

Izabranike Željka Obradovića do pobjede su predvodili Lesor sa 21 i Panter sa 19 poena, a sjajan šut za 3 imao je Danilo Anđušić, koji je bio nosilac prevage u poslednjem kvartalu.

Trend trijumfa domaćina potvrdili su Alba (slavila protiv Baskonije 85:84), Žalgiris (takođe iznenađujuće deklasirao Fener 86:66) i Bajern koji je lako savladao Panatenaikos našeg Dejana Radonjića rezultatom 84:68.
Za jedinu pobjedu gostiju pobrinuli su se izabranici Serđa Skariola, napravivši u Španiji najveće iznenađenje - Barselona Virtus 75:83.