Dinamo Zagreb na pragu Lige šampiona! Karabag "pregažen" na Maksimiru

Autor Haris Krhalić

Odlična partija izabranika Sergeja Jakirovića.

Izvor: Igor Kupljenik / SPP / imago sportfotodienst / Profimedia

Fudbaleri Dinama iz Zagreba u prvoj utakmici plej-ofa Lige šampiona na Maksimiru su pregazili ekipu Karabaga rezultatom 3:0.

Izabranici Sergeja Jakirovića do prednosti su stigli u 29. minutu kada je Sučić uposlio Pjacu čiji prvi pokušaj brani golman gostiju, ali lopta sevraća nazad Pjaci koji ovog puta ne griješi.

Rezultat se nije mijenjao sve do 75. minuta kada je Baturina uposlio Kulenovića koji pogađa za 2:0.

Isti igrač pet minuta kasnije postavlja i konačnih 3:0, a ulozi asistenta se ovog puta našao Kordoba.

Mogao je Dinamo u sudijskoj nadokandi do još jednog gola, ali Baturina nakon odlične kontre pogađa stativu. Revanš je na rasporedu u srijedu (28. avgust) s početkom od 18.45 časova.

Uključujući i 1999. godinu i svoj prvi nastup u grupnoj fazi Lige šampiona, Dinamo je osam puta proveo jesen u najjačem takmičenju i osim u slučaju pravog čuda ove sezone dočekaće i deveto učešće u grupi ("ligaškoj fazi") Lige šampiona.