PARTIZAN APSOLUTNO PONIŽEN U POLJSKOJ: Dinamo ŠESTICOM ispratio crno - bijele

Izvor Kurir

Fudbaleri Partizana poraženi su od Dinamo Kijeva rezultatom 6:2 u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Izvor: Printscreen

Zbog dobro poznate situacije u Ukrajini meč je odigran u poljskom Lublinu.

Gledali smo nevjerovatno prvo poluvrijeme.

Partizan je već na startu meča dobio dva žuta kartona, upisani su Saldanja i De Medina čini se pomalo prestrogo.

Dinamo je bio ofanzivniji ali je Partizan prvi poveo.

Nakon prekršaja nad Kaluluom i VAR intervencije, Saldanja sa penala majstorskom panjenkom dovodi crno - bijele u vođstvo.

Dinamo je nastavio sa napadima, Jovanović sjajno branio i kad se činilo da će se na odmor otići sa prednošću gostiju, uslijedio je potpuni potop crno - bijelih za svega pet minuta.

Dinamo je izjednačio preko Šaparenka u 41 minutu, Braško donio preokret u 43.minutu, a Karavajev u prvom minutu nadoknade udvostručio prednost Kijevljana

Ista slika i u nastavku, Kabajev nakom odličnog šuta u 55. minutu postiže i četvrti pogodak za Kijevljane.

Kad se očekivala potpuna katastrofa Partizana i peti gol visio u vazduhu, Saldanja nakon dobre akcije crno-bijelih postiže i drugi gol i vraća Partizan u igru.

Ali Dinamo se tu nije zaustavio.

Najprije Popov u 83. minutu, a potom i rezervista Pikanolok u drugom minutu nadoknade vremena postižu konačan rezultat ovog meča za potpuni debakl Partizana.

Revanš meč na programu je narednog utorka u Beogradu.