REMI DEČIĆA U GOSTIMA KOD JEZERA

Autor Milica Mrvaljević

Nova promjena na vrhu tabele Meridianbet Prve lige Crne Gore – Budućnost je pobijedila u Bijelom Polju Jedinstvo 2:1 i nakon remija Dečića u gostima kod Jezera 1:1, zvanični prvak ima bod više od Tuzana.

Izvor: Fudbalski savez Crne Gore

A Dečić je u Beranama remizirao sa Jezerom (1:1), pa je još bez poraza u gostima ove sezone.

Jezero je povelo u 81. minutu - kombinovali su domaći, Šimun je prebacio loptu na desnu stranu, gdje je dočekao Osmanović. U želji da centrira, fudbaler Plavljana je pogodio stativu, lopta se potom odbila od fudbalera Dečića Ujkaja i pogodila prečku, a onda je golman Nikić nespretno reagovao i postigao autogol.

U završnici meča je bilo veoma uzbudljivo, a Perović je prvo propustio priliku da riješi utakmicu i potvrdi trijumf Jezera. Onda je u 93. minutu dosuđen korner za goste - kombinovali su Augusto i Drešaj, koji je centrirao, a Matić glavom zatresao mrežu, donio bod Dečiću i postigao peti gol ove sezone.

Jezero i Dečić su u finišu priredili uzbuđenja navijačima u Beranama. Poveli su domaći autogolom Igora Nikića u 81. minutu, da bi u nadoknadi poraz Tuzana spriječio Bojan Matić.