ZEMLJOTRES U RIMU - MURINJOVA ROMA JE NEPOBEDIVA! 70.000 ljudi NIKAD neće zaboraviti ovaj gol čudesnog Dibale! (VIDEO)

Autor Mladen Šolak

"Vučica" kroz produžetak nastavila borbu za još jedan evropski trofej - Fejenor pao u najvećoj drami Lige Evrope.

Roma je pobedila Fejenord posle produžetka 4:1 i ukupnim rezultatom 4:2 u dvomeču ušla u polufinale Lige Evrope. Srpski vezista Nemanja Matić bio je jedan od najboljih igrača "vučice" u još jednoj njenoj pobedi u evropskom dvomeču! Prošle godine osvojila je Konferencijsku ligu upravo u finalu protiv Fejenorda, a ove večeri je golovima Leonarda Spinacole u 60. i Paula Dibale u 89. minutu izborila produžetke, onda je prošla među najbolje četiri ekipe golovima Stefana El Šaravija u 101. minutu i Lorenca Pelegrinija u 109! Kakav, nepobediv tim u evro-takmičenjima! Ovo su parovi polufinala, a utakmice su zakazane za 11. i 18. maj:

• Juventus - Sevilja
  • Roma - Bajer Leverkuzen

Naravno, osvajač će uz trofej dobiti i direktno mesto u Ligi šampiona, koje Roma trenutno "drži" i na tabeli Serije A, mada je od ove večeri ugroženija za Juventus, koji se vratio u najbolja četiri jer mu je ukinuta kazna od 15 bodova minusa. Ipak, o "Staroj dami" u Rimu večeras sigurno neće razmišljati, već će slaviti nezaboravnu pobedu, ukrašenu majstorskim Dibalinim golom u poslednjem minutu, kojim je strepnju celog stadiona pretvorio u zemljotres, jer su svi skočili od oduševljenja. Pogledajte taj pogodak: