NOVI MEČ BEZ GOLOVA NA MUNDIJALU, URUGVAJ POGODIO DVIJE STATIVE!

Autor Kristina Milović Izvor mondo.rs

Završen je prvi meč grupe H na Mundijalu, u kom su Urugvaj i Južna Koreja podijelili bodove.

Urugvaj protiv Južne Koreje u prvom meču grupe "H" na Svetskom prvenstvu odigrao je meč bez golova - 0:0! Ni moćni napad sa Luisom Suarezom i Darvinom Nunjezom, kasnije Edinsonom Kavanijem, a na drugoj strani Hjeung-Min Son i petorica igrača u odbrani sa prezimenom Kim! Ništa od toga nije donijelo ono što su svi očekivali i čemu su se nadali - golove! Mreže su ostale netaknute i u ovom okršaju...

Ovaj remi sada komplikuje stvari, pošto drugi meč igraju Portugal i Gana. Urugvajci će morati u preostala dva meča protiv te dve selekcije da traže prolaz u narednu fazu. Mnogi navijači su upisali tri boda, a na kraju su osvojili samo jedan. Ofanziva je zakazala. U prvom poluvremenu viđeno je više prilika, Nunjez je promašio zicer, Hvang je sa šest-sedam metara poslao loptu preko gola, a onda je Godin u završnici prvog dijela pogodio stativu. U drugom delu viđena je uspavanka, samo jedna jedina šansa, Valverde je u 90. minutu takođe pogodio stativu. Prije toga je Son zabrinuo sve kada je ostao da leži na zemlji sa bolnom grimasom, ali je ubrzo ustao i nastavio meč.