PARTIZAN I ZVEZDA O SVOJOJ EVROPSKOJ SUDBINI ODLUČIVAĆE U POSLEDNJEM KOLU

Autor Anastasija Đonović

Polovičan učinak imali su beogradski klubovi u današnjim evropskim duelima - Partizan je izgubio 2:1 na gostovanju u Nici, dok je Zvezda pobijedila Trabzon kod kuće istovjetnim rezultatom.

Nica je u prvom poluvremenu povela preko Pepea, da bi za 1:1 pogodio Rikardo u 74. minutu. Ipak, slavlje gostiju nije dugo trajalo, već e nakon samo 3 minuta Mario Lemina postavio konačan rezultat.

Druga utakmica u Partizanovoj grupi je prekinuta zbog lošeg vremena, pa će Slovačko i Keln svoj meč završiti sjutra od 13h.

Partizan je trenutno drugi sa 8 bodova, iako i Nica ima isti broj, a ispod njih nalaze se sjutrašnji rivali sa po 4.

U poslednjem kolu, Petrićevi izabranici dočekuju Slovačko, gdje će imati ulogu favorita, pa je za očekivati da se u Humskoj ulici evropski fudbal gleda i na proljeće.

Crvena Zvezda savladala je Trabzon, i tako zadržala šanse za ostanak u evropskom takmičenju.

Domaćine je u vođstvo doveo Katai, a strijelac gola odluke bio je Aleksandar Pešić.

Ukoliko pobijedi Monako u Francuskoj, sigurno će igrati makar Ligu konferencija.

U slučaju drugačijeg ishoda prižejkivaće poraz Trabzona, koji u poslednjoj rundi dočekuje prvoplasirani Ferencvaroš.