Ovih pet telefona nemojte da kupite, bez obzira na to što im je cena povoljna - nisu dobri!
Najavljeni su pompezno, uglavnom, a nisu ispunili gotovo ništa od onog što su obećali. Na papiru nijedan od ovih telefona nije delovao loše, neki su čak iznenađujuće sposobni i dan danas, ali jednostavno - nisu "uboli" žicu korisnika. U testovima su listom "sahranjeni", prodaja im nikako nije išla, a jedan od modela je snižen 10 puta u odnosu na originalnu cenu, ali mu ni to ne vredi - niko ne želi da ga kupi!
5. Amazon Fire Phone (2014)
Početna cena ovog telefona bila je čak 750 dolara. Danas se prodaje za 49 do 99 dolara (uz ili bez ugovora) i jedan je od najvećih promašaja mobilne industrije. Telefon jednostavno ne izaziva nikakvu pažnju, čak ni činjenicom da Amazon stoji iza njega, da ima čak četiri kamere i mogućnost posebne 3D i virtuelne projekcije slike. Inače, hardverski telefon nije loš. Klik na naslov i saznaćete...
4. Dell Streak 7 (2011)
Iako je ustanovio novi pravac minijaturizacije tableta, a maksimizacije mobilnih telefona, Dell Streak 7, sedmoinčni tablet nije napravio nikakav uspeh na tržištu. Imao je čip Tegra 2 kompanije Nvidia, od jednog gigaherca, vebkameru od 1,3 miliona piksela i foto aparat od pet miliona piksela, kao i 32 gigabajta fleš memorije za skladištenje i bežične veze WiFi 802.11n i Bluetooth.
3. HTC First (2013)
Au, kakav je ovo promašaj bio! Jedan od retkih promašaja Facebooka, zajedno sa Home aplikacijom, i jedan od mnogih HTC kompanije, koja je i danas na tom putu (iskreno, tako je, iako se to mnogima ne dopada). HTC First nit' je bio normalan telefon, nit' je bio Facebook telefon, što su mnogi od njega očekivali. Facebook je HTC telefon presvukao Facebook Home aplikacijom, koja je skrivala Android obaveštenja, bila spora, jela memoriju telefona i na kraju propala.
2. Nokia X (2014)
Dočekan s ovacijama, ugušen od strane Microsofta i ispraćen tiho, nezapaženo. Eto, takav je put Nokia X serije telefona s Androdom bila. Telefoni su bili osmišljeni kao povoljni Androidi koji rade, sa dobrim kamerama, Microsoft aplikacijama i jedinstvenim METRO interfejsom. Iako je reakcija publike bila više nego dobra događaji koji su usledili nakon premijere jednostavno su bili previše jaki da bi omogućili telefonu da se makne s - početka! Kasnije je predstavljena i unapređena Seria Nokia X2 uređaja, koja na mnoga tržišta nikad nije ni stigla. Toliko o Nokiji na Androidu :)
1. Sony Tablet P (2011)
Preklopni Android, ali ne kakav smo svi želeli nego onakav kakvim ga je Sony izradio - čudan, nepraktičan, zahteva korišćenje obe ruke. Da je Sony izvršio integraciju sa PSP konzolom, pa još i nekako, ali tablet-telefon na preklop, čiji su ekrani suviše mali, a telo suviše kabasto nisu imali nikakvu šansu na tržištu.
Nije vam dosta najgorih telefona?! Evo, pogledajte i ovih 11 užasa!