Prema onome što tvrdi MediaTek, Wi-FI 7 bi trebalo da stigne već 2023. godine, ali ostaje da se vidi koliko će široko biti rasprostranjen.
Budući da zbog pandemije veći deo građana vreme provodi kod kuće, Wi-Fi je još više dobio na značaju – od početka 2021. se govori i o šestoj generaciji WI-Fi mreže koja je donela veću brzinu i efikasnost, a sada su tu i vesti o sedmoj generaciji.
Wi-Fi 6 se od početka fokusira na objekte u kojima je intenzivnija cirkulacija ljudi (na primer aerodromi, bolnice, tržni centri), budući da rešava probleme zagušenog protoka.
Od početka situacije s korona virusom povećala se potreba za većom brzinom obrade podataka, što traži stabilnu komunikacionu mrežu – internet bez prekida i pauza, bez smetnji.
Novije Wi-Fi verzije nude veće brzine od starijih, što je i očekivano, ali su razlike tolike da će svako odmah primetiti ogromno poboljšanje.
Sledeća generacija, već poznata kao Wi-Fi 7, je nešto što bi trebalo da raduje sve one koji žude za super-brzim internetom. Prema poslednjim demonstracijama koje je izvela MediaTek, sedma generacija može da se pohvali mnogo većom brzinom, a iz Wi-Fi alijanse tvrde da se radi o čak 40 gigabita u sekundi.
Poređenja radi, Wi-Fi 6 ide do 9,6 gigabita u sekundi, što je prilično brzo, ali bi potencijal od 40 gigabita mogao da otvori vrata koja danas ne možemo ni da zamislimo – da na primer stvori uslove za još više bežičnih uređaja s internet konekcijom, koji bi funkcionisali jednako dobro kao i oni s kablovskom povezanošću.
Prema onome što tvrdi MediaTek, Wi-FI 7 bi trebalo da stigne već 2023. godine, ali ostaje da se vidi koliko će široko biti rasprostranjen. Na brzinu interneta na kraju krajeva utiču i druge stvari, pa ako je neki paket ograničava na jedan gigabit u sekundi, teško da će magično skočiti na 40 gigabita.