I dalje je to stari, dobri Viber, ali je ime dopunjeno. Evo o čemu se radi.
Nekada Viber (ili Vajber - evo kako se kaže), a danas Rakuten Viber. Da. Nije neka naročita promjena, ali Viber se sve češće naziva Rakuten Viber.
Ova promjena zapala nam je za oko u zvaničnom saopštenju o novoj opciji koja omogućava da promijenite Viber broj, a zadržite sve prethodne podatke (kredit, slike tj. naljepnice, četove, poruke…). Takođe, na Viber sajtu sad stoji Rakuten Viber, ne kao nekad samo Viber.
Promjena je uvedena i na svim promo materijalima, koji se nalaze na društvenim mrežama aplikacije, pa se slike i savjeti potpisuju sa Rakuten Viber. Viber se sve ređe koristi i na blogu aplikacije, u kojoj se sve češće piše, pogađate - Rakuten Viber… Rakuten Viber je već odavno i na javnim čet nalozima širom svijeta, pa je i srpski Public Chat potpisan sa Rakuten Viber. Uglavnom, Rakuten Viber pojavljuje se smjelije u javnosti, nego ranije Viber.
Aplikacije za iOS i Android i dalje se zovu Viber Messenger. Aplikacija za Windows 10 Mobile je i dalje samo Viber (aplikacija za Windows 10, takođe).
Ova promjena je vjerovatno napravljena da bi se Viber aplikacija uvela u Rakuten „porodicu“, u kojoj svaki servis te kompanije ima Rakuten ispred imena - Rakuten Travel, Rakuten TV, Rakuten Kobo, Rakuten Viki, Rakuten ovo, Rakuten ono…
OK, šta je uopšte Rakuten
Rakuten je internet servis kompanija osnovana 1997. godine i sjedište joj je u glavnom gradu Japana. Ima 14.000 zaposlenih, raspoređenih u Evropi, Aziji i Australiji (Okeaniji) i bavi se razvojem i plasiranjem servisa za krajnje korisnike, biznis korisnike i kompanije, s naglaskom na e-trgovini, finansijama i digitalnom sadržaju. Rakuten je kupio Viber aplikaciju tokom 2014. godine za 900 miliona dolara.
Iako je ime „nadograđeno“ neke značajnije promjene neće biti, vjerovatno, samo ćete se navići da Viber nije više samo Viber, nego Rakuten Viber. I to je to. Za sada…