U Centru za kliničko-laboratorijsku dijagnostiku umjesto tri postoji pet punktova za prijem dokumentacije i vađenje nalaza.
U Centru za kliničko-laboratorijsku dijagnostiku umjesto tri postoji pet punktova za prijem dokumentacije i vađenje nalaza, što će pacijentima omogućiti da brzo ostvare zdravstvenu uslugu, a za skoro sat je produženo vrijeme prijema uputa i uzimanje laboratorijskih analiza.
Direktor Kliničkog centra Crne Gore (KCCG), Jevto Eraković, pojasnio je da je u fokusu te zdravstvene ustanove jačanje kadrovskih kapaciteta, omogućavanje boljih uslova rada za doktore, ali kako je dodao, najveća pažnja je posvećena pacijentima.
„Nova usluga u Centru za kliničko-laboratorijsku dijagnostiku omogućava da naši pacijenti rekordno brzo ostvare zdravstvenu uslugu, da urade laboratorijske nalaze uz čekanje ne duže od deset minuta. To smo postigli na taj način što smo povećali broj punktova za prijem dokumentacije i za vađenje nalaza“, rekao je Eraković.
On je kazao da je siguran da će pacijenti prepoznati uloženi napor i da će konstatovati da je u pitanju usluga koja ne postoji nigdje u regionu „na ovako brz način“.
Direktorica Centra za kliničko-laboratorijsku dijagnostiku, Najdana Gligorović Barhanović, istakla je da u tom Centru dnevno na uzorkovanje dođe 300 do 400 pacijenta, a oko stotinu se transportuje iz različitih centara u državi.
„Koliko god da je stručni tim Centra za kliničko-laboratorijsku dijagnostiku bio posvećen onome što je u biti cilj, a to su tačni i pravovremeni nalazi, koncept prijema pacijenata i uzorkovanja ne može se ubrzati. Kako smo prostorno ograničeni zahtjevno je bilo osmisliti novo otvaranje prema pacijentima na našem novom, laboratorijskom prijemnom punktu“, navela je Gligorović Barhanović.
Kako je kazala, novina je i širenje vremena u kojoj se primaju pacijenti. "Prijem pacijenata je sada od sedam sati i petnaest minuta do devet sati i trideset minuta".
Prema njenim riječima, postoji specijalni priorotetni šalter broj pet, koji je predviđen za pacijente koji imaju ozbiljne zdravstvene probleme, trudnice i one za koje se rade komplikovanije dijagnostičke procedure, koje zahtjevaju više vremena.
„U jutarnjim satima, kada počnemo prijem, mi pozovemo te pacijente da prvi pristupe šalteru, da bi prvi završili“, objasnila je Gligorović Barhanović.
Pacijentkinja, Draginja Fuštić, rekla je da se po starom sistemu čekalo dugo, a da se jutros u Centru za kliničko-laboratorijsku dijagnostiku nije zadržala ni pet minuta.
„Dok je bio stari sistem čekalo se od pola sedam. Tada se preda uput, pa kad se završi. A jutros ni pet minuta. Usluga je uvijek bila na nivou, ali ovo je već ekstra. Pacijenti će biti srećni i neće povjerovati kako se brzo radi“, rekla je Fuštić, prenosi PR centar.
Neda Perezić iz Podgorice, kazala je da je izuzetno zadovoljna novim punktovima u Centru za kliničko-laboratorijsku dijagnostiku.
„Danas sam završila za desetak minuta, a čekalo se po sat, pogotovo kada su velike gužve. Sada možemo mnogo brže da završimo ono zbog čega smo ovdje“, rekla je Perezić.
Sugrađanka Biljana Stanković smatra da će nova usluga znatno skratiti čekanje pacijenata.
„Čini mi se, u nekom ranijem periodu, da je red bio skoro do ulaznih vrata. Jutros je čekanje za predaju uputa trajalo nekoliko minuta i nadam se da će sama usluga biti pružena za nekih pet minuta“, rekla je Stanković.
Veselin Mujović je kazao da u Centar za kliničko-laboratorijsku dijagnostiku dolazi često zbog „sitnih kontrola“ i da nikad nije imao problema, ali jutros je „nešto posebno“.
„Zaista ima više radnih mjesta i čekao sam samo pet minuta“, rekao je Mujović.