VIDEO

SRCE DA PREPUKNE! ZBOG OVOG SNIMKA NA INTERNETU MILIONI LIJU SUZE: Dječak (4) u zaštitnom odijelu ide SAM u karantin!

Autor Jovana Raičević Izvor mondo.rs

Četvorogodišnji dječak je zaražen koronavirusom i morao je u izloaciju.

Izvor: Twitter/Screenshot/@Byron_Wan

Društvenim mrežama kruži snimak djeteta prekrivenog od glave do pete bijelim zaštitnim odelom, koje nosi ruksak velik kao pola njegovog tijela i hoda bolničkim hodnikom, pa onda dolazi potpuno samo u sobu za CT.

"Nažalost, ovaj 4-godišnji dječak zaražen je kovidom-19. U pratnji nema roditelja, u karantin odlazi sam", navedeno je u opisu videa.

Video je snimila medicinska sestra u karantinskoj bolnici u gradu Putianu, epicentru poslednje kineske epidemije delta soja. Snimak je skrenuo pažnju milionima ljudi na kineskim društvenim mrežama.

"Srce me boli", piše u jednom od komentara na Veibu, kineskoj platformi sličnoj Tviteru.

"Oči mi suze", stoji u drugom komentaru, prenosi CNN.

Žu Siaćing, medicinska sestra koja je snimila video u karantinskoj bolnici, rekla je lokalnim novinama "Fujian Health Daily" da su joj oči bile pune suza kad je vidjela kako dolazi hitna pomoć sa djecom zamotanom u zaštitna odijela.

"Došli su kasno jer dijete nije htjelo da izađe iz kuće i plakalo je dva sata prije nego što su ga nagovorili da uđe u hitnu pomoć", objasnila je Žu konkretno za ovog dječaka.

Po dolasku u bolnicu djeca su morala sama na CT-snimanje. Neki su bili toliko mali da se nisu mogli da se popnu na sto za skeniranje i morao je ljekar da ih podigne.

"Vidjeti malu djecu samu, bez roditelja pored sebe, u nepoznatoj bolnici, uplašene... Srce me zaista zaboljelo", dodala je medicinska sestra Žu.

Vlada Putiana je na konferenciji za medije u četvrtak istakla je da kineska pravila kontrole epidemije zabranjuju oboljelima bilo kakve kontakte tokom izolacije i liječenja. Ako su i dijete i njegovi roditelji zaraženi, bolnica će pokušati da organizuje da ostanu na istom odjeljenju, naglasio je vladin zvaničnik.

U početku su neka djeca koja su došla u kontakt sa zaraženima, ali su bila negativna na testu, takođe smještena u karantin dalje od roditelja. Ta politika je kasnije ublažena pa je djeci mlađoj od 14 godina dopušteno da borave s roditeljima ili drugim članovima porodice u karantinu, ali izolacija za zaraženu djecu ostaje na snazi.