Svijet

TRAMP OTKRIO ŠTA SLIJEDI AKO PREGOVORI PROPADNU! Novi brutalni ultimatum Iranu: "Lako ćemo ga uništiti!

Autor mondo.me

U intervjuu za Fox News, Tramp je rekao da bi volio da izbjegne napade na iranske mostove i elektroenergetsku infrastrukturu, ukoliko to bude moguće.

Izvor: Jacovides Dominique/Pool/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Američki predsednik Donald Tramp izjavio je u utorak da su razgovori sa Iranom bili "veoma dobri", ali je istovremeno ponovio prijetnje da bi Sjedinjene Američke Države mogle da gađaju planinu Pickaxe, kao i iranske mostove i elektrane, ukoliko sa Teheranom ne bude postignut sporazum.

U intervjuu za Fox News, Tramp je rekao da bi volio da izbjegne napade na iranske mostove i elektroenergetsku infrastrukturu, ukoliko to bude moguće.

"To je veoma, veoma delikatna ravnoteža. Mislim da trenutno imamo veoma jaku poziciju. Oni znaju da ću to učiniti ako ne postignu dogovor. Ne možemo više da dozvolimo da krše sporazume", rekao je Donald Tramp u emisiji "Fox & Friends".

Govoreći o pregovorima sa Iranom, Tramp je dodao da su vođeni "veoma dobri razgovori".

Tramp: Znam šta se dešava u Pickaxeu

Tramp bi kasnije u utorak trebalo da se sastane sa izraelskim premijerom Benjaminom Netanjahuom u Bijeloj kući, nakon što su Sjedinjene Američke Države i Izrael u februaru izveli napade na Iran.

Tokom intervjua upitan je o izvještajima da Netanjahu planira da sa njim razgovara o aktivnostima u postrojenju poznatom kao Pickaxe Mountain, utvrđenom objektu duboko ispod zemlje u blizini jednog od glavnih iranskih nuklearnih postrojenja.

"Ne treba meni Bibi to da govori. Bibi mi to govori zato što želi da ostanem uključen", rekao je Tramp, koristeći nadimak izraelskog premijera.

"Tačno znam šta se dešava u Pickaxeu. To nije veliki problem. Uništili smo njihova nuklearna postrojenja, a moraćemo da uništimo i Pickaxe ako ne postignemo dogovor. Ako ne bude dogovora, veoma lako ćemo ga uništiti", poručio je Tramp.