Svijet

Objavljena ruta leta ka SAD: Netanjahu bira najkraću putanju uprkos međunarodnoj potjernici (Foto)

Autor Tamara Birešić

Na brojnim X objavama navodi da je avion prošao kroz vazdušni prostor Grčke, Italije i Francuske, uprkos postojećoj potjernici Međunarodnog krivičnog suda.

Izvor: Profimedia

Premijer Izraela Benjamin Netanjahu danas je posle podne sa aerodroma Ben Gurion otputovao za Floridu, gde će se sastati sa predsednikom SAD Donaldom Trampom. Razgovori će se fokusirati na budućnost Pojasa Gaze i aktuelne pretnje od Hezbolaha i Irana.

Netanjahu je iznenadio javnost jer na letu nije imao novinare i nije dao uobičajenu izjavu. Sastanak je peti od januara, a zakazan je na Trampovom imanju Mar-a-Lago sutra u 21.30.

Na društvenim mrežama navodi se da je avion prošao kroz vazdušni prostor Grčke, Italije i Francuske, uprkos postojećoj poternici Međunarodnog krivičnog suda.

 Deluje da je avion išao standardnom transatlantskom rutom, i objava samo ističe da je let bio kroz evropski vazdušni prostor uprkos pravnim ograničenjima.

Ruta je geografski logična, ali pravno - mnogi postavljaju pitanje da li je i ispravna.