Svijet

NEVRIJEME PRAVI HAOS U ŠPANIJI, PRVA ŽRTVA UŽASA! Bujica nosi sve pred sobom, putevi blokirani (FOTO/VIDEO)

Autor Balša Janković Izvor Kurir

Državna meteorološka agencija zadržala je narandžasta upozorenja za Valensiju, Andaluziju i Kataloniju, dok je na Kanarskim ostrvima aktivirano žuto upozorenje..

Izvor: Printscreen

Nevrijeme nastavlja da zahvata Španiju sa jakom kišom, snijegom i jakim udarima vjetra, a tijelo 50-godišnjeg stočara koga je u nedelju odnijela bujica u Lorci (Mursija) nakon jake kiše na tom području pronađeno je danas u blizini klisure Ramonete, saopštile su lokalne vlasti.

Državna meteorološka agencija zadržala je narandžasta upozorenja za Valensiju, Andaluziju i Kataloniju, dok je na Kanarskim ostrvima aktivirano žuto upozorenje..

Probleme pravi i vjetar, sa jakim udarima u Alboranu i sjeveroistoku poluostrva, što bi moglo dodatno da zakomplikuje situaciju u ovim predjelima, saopštili su meteorolozi.

Uprkos oluji, temperature su generalno u porastu, iako na Pirinejima i dalje traju umjereni mrazevi.

Generalna direkcija za saobraćaj (DGT) upozorila je na 29 puteva zahvaćenih snijegom, uključujući deonice A-1, A-2 i AP-6.

 Jedan od najteže pogođenih puteva je A-2 (Madrid-Barselona), koji je, nakon što je tokom noći bio zatvoren u dijelu od 45 kilometara zbog snega, rano jutros ponovo otvoren za saobraćaj.