Svijet

ANĐEOSKI LIJEPA NASLJEDNICA SAMSUNGA POGINULA JE U TEŠKOJ NESREĆI: Nakon sumnjive sahrane saznala se JEZIVA ISTINA

Autor Mirela Ljumić Izvor Wanted.rs

U očima svijeta, nasljednica Samsunga Li Jun Hjang imala je sve - novac, moć, život iz snova. Sve se promijenilo kada se pojavila informacija da je poginula u saobraćajnoj nesreći, a onda se saznala prava istina.

Kada je tog kobnog 18. novembra 2005. godine kao bomba odjeknula vijest da je Li Jun Hjang, najmlađa nasljednica Samsung imperije poginula u saobraćajnoj nesreći, svijet je ostao potpuno zatečen. Međutim, pravi šok je uslijedio malo potom, kada je sahrana obavljena brzo i u strogoj tajnosti, a potom cjelokupan događaj "gurnut pod tepih". 

Sve je izgledalo jako sumnjivo, a njen otac, mogul Li Kun-hi koji je pored Li imao još 3 dece, nije želio da se oglašava povodom svega. Inače, Li Jun je u trenutku smrti, kada je imala samo 26 godina, bila "teška" čak 191 milion dolara.

U očima korejske javnosti, ona je bila najmlađa žena tajkun, a hobi joj je bio lični blog na kojem je redovno objavljivala slike i statuse o svom raskošnom, gotovo kraljevskom stilu života.

Diplomirala je na najprestižnijem univerzitetu u Seulu, a potom je otišla u SAD da studira umetnički menadžment na Steinhardt univerzitetu za kulturu, obrazovanje i ljudski razvoj u Njujorku.

Djelovalo je da živi život iz snova, a onda su korejska štampa i mediji 19. novembra 2005. objavili šokantnu vijest: "Samsung princeza imala je tešku saobraćajnu nesreću u SAD, umrla je na putu do bolnice". Tokom ovog perioda, i njen otac je bio u Americi gde se oporavljao od određene intervencije. Nakon razornih vijesti saznalo se da je Li imala jednostavnu sahranu, a porodica ju je ispratila na drugi svijet po budističkim obredima.

Istina o smrti
U to vrijeme davali su više nasumičnih, čudnih izjava, koje su mnogima zaparale uši, sve dok novinari nisu odlučili da "kopaju" i saznaju pravu istinu. Tri novinara zaputila su se u Njujork gde se navodna nesreća odvila, da bi se odjednom pojavili nejasni detalji jer, lokacija nesreće nije bila jasna, svjedoci su davali kontradiktorne izjave, a potom i izostanak medicinskog kartona.

Dolaskom u Njujork najprije se saznalo da nije bilo nikakvih zapisa o samoj nesreći. Malo nakon toga novinari su otkrili poražavajuću istinu - u pitanju je bilo samoubistvo. Li Jun Hjang se ubila tako što se zadavila električnim stanom u svom stanu.

Njen dečko, Šin Šu-bin, otkrio je incident u 3 sata ujutro sledećeg dana, 19. novembra, i odmah obavijestio njenog oca. Nikad nije otkriveno zašto se Šu-bin pojavio u tako kasno vrijeme.

Takođe te iste 2005. godine, Samung je bio upleten u niz skandala. U septembru je Kun-hi odletio u SAD pod izgovorom da ide da "liječi rak pluća", a zapravo je izbjegavao sudske pozive. Predsjednik je optužen za davanje mita južnokorejskim predsjedničkim kandidatima.

Jeziv razlog za prikrivanje samoubistva
U oktobru 2005. dvojica rukovodilaca Samsunga su osuđena na uslovne kazne zbog manipulisanja berzom. Početkom novembra 2005. Samsung je optužen za manipulisanje cijenom čipova fleš memorije u SAD i morao je da plati kaznu od 300 miliona dolara.

Tužna istina je da je usred "tragedije", Kun-hi brinuo da će istina o smrti najmlađe ćerke negativno uticati na korporaciju. Namerno je prikrio samoubistvo, prikrivši ga lažnom saobraćajnom nesrećom.

Tužna istina o životu naslednice
Tokom svog života, Li Jun Hjang je bila jedna od 5 najbogatijih žena u Koreji. Uvijek je kraj sebe imala najmanje 2 telohranitelja, dostupnog vozača 24/7 i to u najluksuznijem dostupnom automobilu.

I nakon preseljenja u SAD, živela je u prelijepom stanu u Astor Plejsu u Ist Vilidžu, na Menhetnum, koji važi za jedan od najluksuznijih delova Njujorka. Svi su bilu ubeđeni da će Li Jun preuzeti dužnost direktora kulture Samsunga i preuzeti nevjerovatno vrijednu kolekciju umjetničkih djela, međutim, njen život, koji je bio obavijen "svilom i kadifom", nije bio bez poteškoća i neizvjesnosti.