Ekonomija

MARAŠ ZATRAŽILA DA JE RAZRIJEŠE FUNKCIJE direktorke Plantaža

Autor Adela Mulić Izvor CDM portal

Izvršna direktorica kompanije “13. jul – Plantaža” Verica Maraš zatražila je danas od Odbora direktora da je razriješi dužnosti

Izvor: Ministarstvo poljoprivrede i ruralnog razvoja

Maraš je zatražila razrješenje iz objektivnih razloga, koji se, kako je navela, prvenstveno i isključivo odnose na političke promjene koje su nastupile nakon parlamentarnih izbora i koje izvjesno i očekivano moraju imati za posljedicu i njeno razrješenje sa te funkcije.

“Rukovodeći se razlozima očuvanja kompanijskih interesa, obezbjeđenjem kontinuiteta i stabilnosti njenog poslovanja, predlažem da za novog izvršnog direktora, koji će osim nespornih profesionalnih i stručnih kvaliteta uživati i odgovarajući politički legitimitet – što je bio slučaj i prilikom mog postavljenja na funkciju izvršnog direktora – imenujete Miroslava Vukovića, direktora Sektora pravnih i opštih poslova”, navela je Maraš u obraćanju Odboru.

Podsjetila je i na ključne činjenice koje se odnose na proteklih 13 godina, koliko je bila na poziciji izvršnog direktora, kao na, kako je naglasila, autentično svjedočanstvo njenog rada i ostvarenih kompanijskih rezultata.

“U ovom periodu ostvaren je prihod od preko 400 miliona eura, od čega preko 180 miliona eura na ino tržištima u preko 40 zemalja svijeta i
ostvarena je bruto dobit od 32 miliona eura, odnosno godišnje u prosjeku oko 2,7 miliona eura”, dodala je Maraš.

Istakla je da je u tom periodu proizvedeno više od 260 miliona kilograma vinskog i stonog grožđa, 15 miliona kilograma breskve, 190 miliona flaša vina i prirodnih rakija, milion kilograma ribe, te pet miliona komada loznih kalemova.

“Investirano je 42 miliona euro i podignuto preko 800 hektara novih zasada vinograda, voćnjaka i maslina. U budžet države i lokalnih samouprava uplaćeno je preko 110 miliona eura poreza, doprinosa i drugih dažbina (prosječno godišnje jedna trećina prihoda), bez bilo kakve podrške od strane države u vidu subvencija, grantova ili izdatih garancija). Time su isplaćene obaveze za u prosjeku preko 1.200 zaposlenih na mjesečnom nivou, sa prosječnom neto zaradom od preko 700 eura i sa značajno poboljšanom kvalifikacionom strukturom zaposlenih u korist visoko stručnog kadra”, navela je Maraš.

Prema njenim riječima, i mnogi drugi pokazatelji ukazuju da su njen rad i ostvareni rezultati bili usmjereni na očuvanje i jačanje kompanijskog brenda i podizanje životnog standarda zaposlenih.

“Imajući u vidu navedeno, smatram da na ovaj način nesumnjivo štitim kompanijske interese, ispoljavam etički odnos i stvaram novi osnov za buduću kompanijsku perspektivu i nadolazeće poslovne izazove”, zaključila je Maraš.