Ministar unutrašnjih poslova Sergej Sekulović rekao je da je ovo, otkad je na čelu MUP-a, bila najrizičnija operacija koja se sa uspjehom završila.
"Ponašanje policije generalno gledano bilo je proporcionalno, a upotreba sile srazmjerna. Svaki pojedinačni slučaj biće ispitan za sebe", rekao je Sekulović.
Smatra da su događanja na Cetinju posljedica loše političke klime i nedostatka političkog dijaloga, te sukoba na više frontova koji može da dovede do gubitka ljudskih života.
Navodeći kako mu je savjest mirna, Sekulović kaže da Crna Gora teško može dalje ovako podijeljena: "Uopšte mi nije stalo hoću li ostati na ovoj funkciji, ali sam zabrinut za sudbinu Crne Gore".
Nada se, kako je kazala, da će nas sve opametiti cetinjska epizoda, jer ćemo u suprotnom uništiti budućnost našeg potomstva.
Medijski pritisci i nesigurnost građana
Ministarka odbrane Olivera Injac saglasna je da su medijski pritisci doveli do toga da građani Crne Gore, ili dio njih, osjete intenzivnu dozu nesigurnosti.
"Vjerujem da nam je svima jasno da smo u paradoksalnoj situaciji. Nas ovdje danas saslušavaju neki bivši ministri koji zaboravljaju svoja činjenja iz vremena kad su bili ministri i šalju poruke duplih standarda", smatra Injac.
Kaže da se pokušajima dezinformisanja javnosti teži stvaranju veoma kompleksne i nerealne slike stvarnosti.
Injac kaže da je na Cetinju korišćen vojni, a ne NATO helikopter koji su, kako je rekla, platili građani Crne Gore.
Direktor Uprava policije Zoran Brđanin tvrdi da je policija, dok je on na njenom čelu, van politike:
"Tako će i biti. I meni je žao što se mi ne sastajemo da pričamo o drugim stvarima, koje su naš prioritet, a to je borba protiv organizovanog kriminala i korupcije".
Podsjećamo, kontrolno saslušanje inicirao je predsjednik Odbora Milan Knežević.
Ta inicijativa usvojena je jednoglasno na sjednici tog tijela 15. septembra.