Politika

Britanska ambasada: Crna Gora dogovorom napravila važan korak ka EU

Autor Elma Nurković Izvor CdM

Kako navode, ohrabruje i posvećenost izbornoj reformi do kraja 2025. kao i fokus na ispunjavanju EU obaveza kroz dijalog.

455646099_891417642834652_1078320067742870222_n.jpg Izvor: MONDO/Teodora Orlandić

Pozdravljamo dogovor vlasti i opozicije o upućivanju zahtjeva u vezi sa sutkinjom Ustavnog suda Venecijanskoj komisiji – važan korak ka normalizaciji političke situacije, jačanju vladavine prava i napretku Crne Gore na evropskom putu, saopšteno je iz Ambasade Velike Britanije u Crnoj Gori, kako prenosi CDM.

“Ohrabruje i posvećenost izbornoj reformi do kraja 2025. kao i fokus na ispunjavanju EU obaveza kroz dijalog”, navodi se u objavi na Instagramu.

Lideri opozicije i vlasti potpisali su sinoć sporazum kojim su se saglasili da podnesu zahtjev za mišljenje Venecijanskoj komisiji u vezi sa procedurom konstatovanja prestanka mandata sutkinji Ustavnog suda Dragani Đuranović. Zahtjev će Venecijanskoj komisiji uputiti premijer Milojko Spajić.