FTC SLAVIO U PODGORICI

Autor Lidija Roganović Izvor MINA

Rukometašice Budućnosti poražene su danas u Podgorici od mađarskog FTC-a 30:26 (13:13), u utakmici šestog kola A grupe Lige šampiona.

Izvor: MONDO

Budućnost je i poslije šetog kola bez bodova u Ligi šampiona, dok je FTC upisao četvrti trijumf. FTC je, nakon startnog vođstva domaćina od 1:0, napravio seriju od pet uzastopnih pogodaka i poveo 5:1 u sedmom minutu.

Budućnost je u 17. izjednačila na 7:7, u 29. bilo je 12:12, a na poluvremenu 13:13. U 37. minutu Budućnost ponovo vodi (16:15), prednost je imala i u 40. (17:16), a posljednji put rezultat je izjednačila u 46. minutu (20:20).

Sa tri vezana pogotka mađarski predstavnik je poveo 23:20 u 49. minutu i praktično već tada riješio pitanje pobjednika.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Anđela Maleštajn sa devet, dok je Katrin Gita Klujber postigla sedam golova. Najefikasnija u ekipi Budućnosti bila je Matea Pletikosić sa sedam, dok su po pet pogodaka postigle Ivona Pavićević, Tatjana Brnović i Valerija Maslova.

Budućnost će u narednom kolu, 13. novembra, biti gost francuskog Bresta.