SPRSKE ODBOJKAŠICE DRUGE U EVROPI: ITALIJA SLAVILA POSLE PREOKRETA

Italija je novi prvak Evrope posle nevjerovatnog preokreta i pobede u četiri seta nad djevojkama koje su branile titulu.

SRBIJA - ITALIJA 1:3 (26:24, 22:25, 19:25, 11:25)

Posle 24 uzastopne pobjede, stala je srpska ekipa na evropskim prvenstvima! Prije dvije godine zlato, a sada srebro pred punom "Arenom" u Beogradu!

Uspjele su Srpkinje da u velikoj drami da osvoje prvi set, a onda su u drugom bile konkurentne. Ipak, kada je pri vođstvu 22:20 za Srbiju u tom setu Italija preokrenula i sa pet uzastopnih poena izjednačila na 1:1 sve je otišlo na stranu protivnika.

Vidjelo se da je nestalo snage srpskoj ekipi, a onda su Egonu i Sila to iskoristile, razgoropadile se, a uključio se i sjajan blok Italije predvođen visokom Anom Danesi.

Kada je uzet treći set vidjelo se da je poslednji atom snage izašao iz srpskog tima.