NEUNUŠTIV! NOVAK ĐOKOVIĆ JE ŠAMPION VIMBLDONA!

Autor Kristina Stevović

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković osvojio je Vimbldon, pošto je u finalu pobijedio Italijana Matea Beretinija nakon preokreta 6:7, 6:4, 6:4, 6:3.

Đoković je ovom pobjedom stigao do 20. grend slem titule u karijeri, čime se izjednačio sa Rodžerom Federerom i Rafaelom Nadalom po broju trofeja na Grand Slam turnirima.

Dominirao je na startu meča, u četvrtom gemu je stigao do brejka , a potom ga je i potvrdio 4:1.U osmom gemu je imao set loptu, nakon čega je stao. To je iskoristio italijanski teniser koji je uveo set u taj-brej i nadigrao Đokovića 7:4.

Nakon izgubljenog seta Novak je vrlo brzo stigao do ubjedljivih 4:0, uz dva brejka.

Potom je bilo i 5:1, ali je onda Beretini reagovao i vratio jedan brejk za 5:4.

U narednom je, međutim, Đoković realzovao četvrtu set loptu za izjednačenje 6:4.

I u trećem setu je viđena velika borba. Đoković je taj dio igre prelomio brejkom u trećem gemu.

Italijan je, doduše, prijetio do kraja, u šestom gemu je prokockao dvije brejk lopte. Đoković je zadržao koncentraciju, izvukao se i stigao do preokreta u setovima.

Đokoviću je jedan brejk bio dovoljan i u četvrtom setu. Ostvario ga je u sedmom gemu i do kraja rutinski priveo meč kraju.