SENZACIJA U MONTE KARLU: EVANS IZBACIO ĐOKOVIĆA!

Autor Jovana Raičević

Britanski teniser, Daniel Evans u 2 seta je eliminisao prvog reketa svijeta rezultatom 6:4 7:5 , i tako napravio jedno od većih iznenađenja u ovogodišnjoj teniskoj sezoni.

Srpski teniser je danas prekinuo niz od deset vezanih pobjeda.

Novak je očajnom igrom izgubio prvi set, dozvolivši rivalu čak 3 brejka, međutim početak drugog seta najavljivao je preokret, Đoković je zaigrao kako zna i napravio brzih 3:0.

I taman kada su svi pomislili da se konačno igra po notama prvog reketa svijeta, uslijedio je neobjašnjiv pad.

U devetom gemu Đoković nije iskoristio loptu za izjednačenje u setovima, što je Evans kaznio, i u završnici seta uspio da stigne do najveće pobjede u karijeri.

Zanimljivo je da je ovo bio prvi susret ove dvojice igrača, te je britanski teniser jedan od rijetkih koji se može pohvaliti pozitivnim bilansom kada je riječ o međusobnim duelima sa Novakom Đokovićem.

U narednoj rundi igraće sa Davidom Gofanom, koji je napravio nešto manje iznenađenje, izbacivši takođe u 2 seta, Aleksandra Zvereva.