Šteta

PRVO NOVAKA SADA I ĐEREA! NIšta od odbrane titule, Sardinija ima novog šampiona

Moraće da sačeka novi trofej u Italiji.

Prethodni meč je obećavao mnogo više...

Srpski teniser Laslo Đere izgubio je u finalu turnira u Sardiniji od Italijana Lorenca Sonega u tri seta 2:6,7:6,6:4.

Odlično je Đere ušao u meč, već je u prvom gemu oduzeo protivniku servis, a na kraju je zapečatio još jednim brejkom.

Međutim, Sonego je očigledno bio rešen da u svojoj zemlji podigne trofej pa se tako razbudio i uspeo da savladala u taj- brejku Đerea za izjednačenje. Taj drugi set doneo je pravu dramu, Italijan je poveo 4:1, ali se Đere nekako vratio i osvojio tri vezana gema, pa je pri rezultatu 5:5 imao velike dve brejk šanse koje nije iskoristio, i koje su ga kasnije koštale.

U trećem, odlučujućem setu italijanski teniser uspeo je u petom gemu da dođe do brejka i tu prednost održao je do kraja, dok se Laslo iz prvog seta potpuno izgubio.

Sonego je po statistici opasan rival Srbima, prisetimo se da je upravo on srušio Novaka Đokovića u Beču prošle godine kada je najboljem na svetu dopustio samo tri gema za ceo meč.

Italijanu je to drugi trofej u karijeri, a prvi u rodnoj zemlji. Srpski teniser sada mora da se oporavi jer ga na početku turnira u Monte Karlu čeka težak protivnik, Rus Karen Hačanov.