NAŠE RUKOMETAŠICE UBJEDLJIVO PORAŽENE OD ŠAMPIONA EVROPE

Autor Draga Ivanović

Rukometašice Budućnosti ubjedljivo poražene od šampiona Evrope u prvom meču četvrtfinala Lige Šampiona.

Izvor: MONDO/Nikoleta Vukčević

Igračice Buducnosti izgubile (19 - 30) u prvom meču četvrtfinala protiv Đera i time praktično ostale bez šanse za plasman dalje

Đer je od početka utakmice postavio svoj tempo, kažnjavao i najmanje greške Budućnosti i na samom startu stekao prednost od 2-6.

Na sredini prvog poluvremena plavo-bijele su počele da igraju mnogo bolje. Na 5 minuta do kraja poluvremena su imale -1 ulivajući nadu (10-11). Tada su imale i dvije igračice više koje nisu iskoristile. Đer je do kraja poluvremena nastavio sa golovima  i na pauzu otišao sa +5 (11-16).

U drugom poluvremenu, Djer je odradio rutinski i time prakticno jednom nogom zakoračio u polufinale.

Budućnost nijednom nije uspjela da izjednači rezultat, a posljednji put zaostatak je svela na gol u 21. minutu (10:9).

Najefaksnija u pobjedničkom timu bila je Stine Oftedal sa devet golova.

U podgoričkoj ekipi Alison Pino i Jovanka Radičević meč su završile sa po pet pogodaka.