RUKOMETAŠICE BUDUĆNOSTI SE PLASIRALE U ČETVRTFINALE LIGE ŠAMPIONA!!!

Autor Kristina Stevović

Rukometašice podgoričkog kluba Budućnost porazom (27-28) od Ferencvaroša prosle dalje u najboljih 8 DELO EHF Lige šampiona.

Izvor: MONDO/Nikoleta Vukčević

Poslije prve utakmice u Bemaks areni (22-19) sačuvale +3.

Veoma su dobro krenule, silovito serijom 0-3, dale do znanja da neće tako lako ispustiti prednost.

Sjajnim odbranama naše golmanke Arenhart i na krilima Radičevićke sa 7 golova na poluvremenu su se odmakle rezultatom (9-15).

Činilo se da je utakmica riješena. Drugo poluvrijeme su nastavile u dobrom ritmu (11-18).

Ali onda pocinje gotovo pa savršena igra Ferencvaroša, jaka odbrana i brzi napadi serijom 4-0 smanjile rezultat na 16-19, i tu se nisu zaustavile, nastavile su da rešetaju i vrlo brzo stigle do 21-21.

Budućnost se tu ponovo probudila i nastavile su igrom gol za gol dok nije došla nova serija gdje je Ferencvaroš poveo +2 na 3 minuta do kraja, i to je bio njihov maksimum, golom Pinau je stavila tačku na utakmicu i ekipa Ferencvaroša nije vise imala vremena.

Naše rukometašice su u zadnjem napadu primile gol za poraz ali one su tad već uveliko slavile prolaz u najboljih 8.

Najefikasnija u podgoričkom timu, na čijem se golu istakla Barbara Arenhart sa 14 odbrana, bila je
Jovanka Radičević sa devet, dok je Ema Ramusović postigla šest pogodaka.

U mađarskom timu najbolja je bila Emili Bolk sa pet golova.