REVANŠ PLAVIH DAMA SA KAMATOM, zakazan okršaj sa Ferencvarošem, a Đer ih čeka u 1/4 finalu

Autor Jovana Raičević

Rukometašice Budućnosti u posljednjem 14. Kolu grupne faze Lige šampiona savladale Podravku u Podgorici – 33:26

Grupna faza Lige šampiona je konačno završena, plave dame su je okončale uspješno, a saznale su i sa kim će igrati u osmini finala..

Rukometašice Budućnosti su savladale Podravku u Podgorici 33:26 (13:11) u posljednjem 14. kolu grupne faze DELO EHF Lige šampiona. “Plave dame“ su se tako revanširale hrvatskom predstavniku za poraz u prvom međusobnom duelu, a takmičenje u grupi završile su na petom mjestu sa pet pobjeda, dva remija i sedam poraza.

Pobjednik je odlučen sredinom drugog poluvremena, kada su Majda Mehmedović i saigračice poslije serije 8:2, koju je zaključila Nikolina Vukčević, stigle do nedostižnih sedam golova prednosti (24:17) u 44. minutu.

Protivnik u osmini finala biće mađarski Ferencvaroš, četvrtoplasirani tim grupe A, a utakmice će se igrati 6. marta u Podgorici i sedam dana kasnije u Budimpešti.

Bolji iz tog dvomeča u četvrtfinalu će se sudariti sa Đerom.

BUDUĆNOST - PODRAVKA 33:26 (13:11)

PODGORICA - “Bemax arena”. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Dojčinov, Gorecov (Bugarska). Sedmerci: Budućnost 3 (3), Podravka 4 (3). Isključenja: Budućnost 6, Podravka 8 minuta.

BUDUĆNOST: Atingre (jedna odbrana), Arenhart (13 odbrana i sedmerac), Radičević 8 (1), Gugač, Popović, G. Marsenić 2 (1), Novović, A. Marsenić 1 (1), Pavićević 2, Pino 4, Maslova, Ramusović 2, Mehmedović 2, Kadović 2, Grbić 5, Vukčević 5.

PODRAVKA: Ećimović (tri odbrane), Dumanska (dvije odbrane), Zadravec 1, Turk 4, Beganović 1, Karlovčan 1, Popović, Jandrašić, Džono 1, Milosavljević 6 (1), Mrđen, Mugoša 1, Franušić, Buljan, Cakalu 7 (2), Karloš 3.