Kraj niza

OVO SE DOGODILO SAMO TRI PUTA U 21. VEKU: Najjača rukometna sila bez medalje Svetskog prvenstva

"Trikolori" se vraćaju kući bez odličja.

Izvor: Tanjug/AP/Petr David Josek

Rukometna reprezentacija Španije osvojila je bronzu na Svetskom prvenstvu u Egiptu, jer je u utakmici za treće mesto pobedila dosadašnjeg "bronzanog" - Francusku. Konačan rezultat bio je 35:29 za Španiju, koja će prvi put završiti na pobedničkom podijumu od 2013, kada je postala šampion sveta.

Zanimljivo je da je Francuska tada poslednji put do danas ostala bez medalje na SP, jer je bila tek šesta. Osim tog turnira, u 21. veku "trikolori" su samo još jednom završili turnir bez medalje – u Nemačkoj 2007. Od tog turnira osvojili su čak četiri zlawta i jednu bronzu, čime su učvrstili svoj status najjače rukometne sile novije istorije.

U današnjem meču za bronzu, Španija je dominirala od početka do kraja.

Aktuelni evropski šampioni poveli su 4:0 na startu, na poluvremenu su imali tri gola prednosti (16:13) i u drugom delu meča povećavali svoj "plus" i do sedam golova razlike.

Najbolji igrač Španije bio je golman Rodrigo Koraljes sa čak 17 odbrana.

Finale Svetskog prvenstva počeće u 17.30 i u njemu će se sastati Švedska i Danska.