ODLIČNA CRNA GORA: PALA JE ŠVEDSKA, JOVANKA SJAJNA!

Autor Adela Mulić

Rukometašice Crne Gore savladale su selekciju Švedske 31:25 u utakmici 2. kola glavne runde Evropskog šampionata u Danskoj.

Izvor: MONDO/Anto Baković

Izabranice Kima Rasmusena pružile su još jednu kvalitetnu predstavu na kontinentalnom prvenstvu, a ovog puta dobru igru naplatile su pobjedom, ukupno drugom u Herningu.

Već u prvom poluvremenu naš nacionalni tim nagovijestio je trijumf. Jovanka Radičević i saigračice dominirale su u oba pravca i na odmor otšile sa šest golova viška (16:10).

Kada je u 42. minutu Ema Ramusović pogodila za 23:15 bilo je jasno da će Crna Gora upisati prve bodove u drugoj fazi takmičenja.

Švedska je u finišu pokušala da vrati rezultatsku neizvjesnost, ali razlika ni u jednom trenutku nije bila manja od četiri pogotka.

Posebno je blistala Radičević koja je meč završila sa 11 golova. Imala je samo jedan promašaj iz igre i zasluženo ponijela nagradu za igračicu utakmice.

“Lavice” će na oproštaju od ovogodišnjeg EP, u utorak od 16 sati, igrati sa reprezentacijom Španije.